Sanat

La Casa De Papel 4. Sezon

La Casa De Papel

Netflix’in En Popüler Dizisi La Casa De Papel Yeni Sezonu Bugün Yayına Girdi

La Casa De Papel, Vizyona girdiği ilk günden bu yana olağanüstü bir izleyici kitlesine sahip. La Casa De Papel dizisinin konusu nedir? La Casa De Papel neden bu kadar popüler oldu? La Casa De Papel dizisinin önceki sezonlarında neler oldu? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

LCDP’nin Önceki Sezonlarında Neler Yaşandı?

Vizyona girdiği günden bu yana Netflix platformunda, tüm sosyal medya platformlarında ve gazete-tv gibi mecralarda aşırı derecede popülerlik sağlayıp, izleyen herkesin büyük beğenisini toplamayı başardı.

Peki bu büyük beğeninin arkasında ne yatıyor?

La Casa De Papel’in ana hikayesi, sistem eleştirisine dayanıyor. Sistem eleştirisini mükemmel bir soygun planıyla gözler önüne seren dizi, dünya genelinde izleyici kitlesi kazanıp, farklı ülkelerde versiyonları dahi çekildi.

Dizinin kendine has tavrı, oyuncuların mükemmel farklılığı, karakterlere verilen şehir isimleriyle izleyicinin kendini bağdaştırması; yönetim sistemi içerisinde yaptığı muazzam eleştirel tavrı herkesin beğenisini kazandı.

Devletin bankasından para çalmak değil, kendi paralarını basmak;
hırsızlık yaptıkları düşünülen yerde; devletin, kazancı yüksek kesime yaptığı ayrımcılığın hesabını sormak ve bu gibi yanlış yönetilen düzeni alt üst etmek hedeflenmişti.

İlk sezonda soygun planının süreçlerini ve soygunu gerçekleştirmek için yapılanları gösterirken, ikinci sezonda ise zorlu bir süreç sonrası soygunu gerçekleştiriyorlar.

Herkes 2. sezonda soygunun gerçekleştirmesinden sonra hikayenin sona erdiğini ve güzel bir dizinin bittiği kanaatindeyken, yapımcıları 3. sezonla devam edeceklerini açıklayarak, popüler kitlesini ayakta tutmaya devam etti.

Beklenilenin aksine 3. sezonda başarısını giderek arttırdı ve devam ederek saçmalayacakları düşüncesini kırarak, çok daha iyi bir hazırlıkla hikayeyi muazzam devam ettirdiler.

3. sezonda ise paraları alıp ortadan kaybolma sistemlerini oturttukları hırsız dostlarından bazılarının yaptığı hatalar sonrası yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar ve bu tehlikeden kurtulma üzerine çalışma yürüttüler.

Yani genel bir özet olarak bakacak olursak sistem eleştirisini muazzam bir şekilde yönetip, hikayeye mükemmel bir gizem katarak, son hızla popülerliğini arttıran bir dizi olarak,bu hızını asla kesmeyecek gibi görünüyor.

4. Sezonda yaşanacakları ise hep birlikte izleyip göreceğiz.

Dizi ve film önerilerinin bulunduğu diğer yazılarımız görmek için tıklayınız.

4. sezonda neler yaşanacak?
Yeni sezonda neler anlatacak?
4. Sezonda final yapacak mı?
Hepsi ve daha fazlasını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Takipte Kalın…

Share:

Bir Cevap Yazın