Covid-19MüzikSağlık

Pink’ten Sağlık Çalışanlarına 1 Milyon$

Pink‘ten Sağlık Çalışanlarına 1 Milyon $ Bağış.
Ünlü Şarkıcı Pink, sağlık çalışanlarına 1 Milyon$ bağış yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Pink’in 3 yaşındaki oğlunun da coronavirus belirtileri gösterdiğini açıklamıştı.
Pink, coronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra iyileşme belirtileri gösterdi.
Dünya genelinde 1.1 milyon vaka sayısına ulaşan Covid-19 için sağlık çalışanlarına destek amaçlı olarak 1 Milyon$ bağış yapacağını söyledi.
Pink’ten sağlık çalışanlarına yapacağı bağış açıklamasında 500.000$ şeklinde 2 adet bağış şeklinde bunu gerçekleştireceğini söyledi.

Pink, geçtiğimiz Cuma günü yeni şarkısı “So What”ı piyasaya çıkardı.

2 haftalık bir karantina ve tedavi süreci sonrası, bugün instagramda paylaştığı fotoğraf ile sevenlerine, oğlunun da kendisinin de Covid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu.

Her gün hastalıkla mücadele için çalışan sağlık çalışanlarına minnettarlığını belirtmesinin yanı sıra
18 yıl boyunca kardiyomiyopati ve Kalp Nakli Merkezinde çalışan annesi Judy Moore adına Philadelphia’daki Temple Üniversite Hastanesi Acil Yardım Fonu’na 500.000$ ve Los Angeles Şehri Belediye Başkanın Acil Durum COVID-19 Kriz Fonu için de 500.000$ bağış yapacağını açıkladı.

Ayrıca gönderdiği fotoğrafın altına teşekkürlerinin yanı sıra sevenlerine 2 hafta boyuınca EVDEKAL‘maları gerektiğini söyledi.

Güncel Covid-19 vaka sayısı dünya genelinde yaklaşık 1.2 Milyona ulaşmış durumda ve yine dünya genelinde ölüm sayısı 64 binden fazla.

Salgın Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasına rağmen, koronavirüs en az 200 ülke ve bölgeye yayıldı. ABD’de 290.600’den fazla Amerikalı virüsü kaptı ve 7.800 kişi öldü.

Koronavirüs semptomları, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre ateş, öksürük, nefes darlığı ve nefes alma zorluğu şeklindedir ve tüm dünyayı tehdit eden bu hastalık durumundan en müzdarip duruma düşen ülke vaziyetine Amerika dönüşmek üzere. Bu yüzden tüm vatandaşlarını bölgesel olarak yardıma çağıran ABD hükümeti ve Eyalet yönetimleri, krizin ne boyuta gelebileceği konusunda endişeli.

Hastalık Önleme Merkezine (CDC) göre, yaşlı yetişkinler ve kalp hastalığı, diyabet ve akciğer hastalığı gibi altta yatan kronik tıbbi rahatsızlıkları olan kişiler hastalıktan komplikasyon gelişme riski daha yüksektir ve ABD bağıl nüfus sayısına göre yüksek oranda yaşlı nüfusa sahip. Bu yaşlı nüfusun ise hastalık belirtisi gösterme oranı beklenilenin çok üzerinde.

https://toofab.com/2020/04/04/pink-donates-1-million-reveals-coronavirus/

Share:

Bir Cevap Yazın