Covid-19SağlıkSpor

Wimbledon Yerine Hastane İnşa Ediliyor!

Wimbledon Amerika Açık

2020’nin haziran ayında yapılması planlanan Wimbledon Amerika Açık Turnuvası covid-19 pandemisi nedeni ile 2021 yılına ertelendi. Amerika Açık Tesisi ise hastaneye dönüştürülme çalışmaları başlatıldı. 350 yataklı bir hastane olacağı belirtilen tesisin ilk hastalarını önümüzdeki hafta alması bekleniyor.

Pandemi Amerika Birleşik Devletleri’nde devam ederken New York şehri ise en çok etkilenen şehirlerin başında geliyor. Amerika Açık Wimbledon Turnuvası 29 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında yapılması gerekiyordu. Fakat New York şehrinde pandeminin önüne geçilememesi ve hastane alanlarının yetersizliği sebebi ile yeni alanlara ihtiyaç duyuldu.

134. Şampiyonanın iptali maddi olarak da büyük öneme sahiptir. 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk defa iptal edilen Wimbledon, 2003 SARS salgını sonrasında şart koşulan pandemi sigortası sayesinde 100 Milyon Sterlin ödeme alarak bu seneyi zararsız kapatmalarını sağlayabildi.

Sportcal” verilerine göre Wimbledon her yıl sponsorlardan 55 Milyon Dolar ve müsabaka gelirlerinden 42 Milyon Dolar gelir elde etmektedir.

Öte yandan yayınlanan bildiride hükümetin önlemleri aylarca sürmesi ihtimali bulunmakta ve şampiyona hazırlığında bulunan çok sayıda insanın risk altında olmasının önüne geçmek istemektedir.

Kaynak: https://www.mediapost.com/publications/article/349511/wimbledon-cancelled-us-open-facility-converted.html

Share:

Bir Cevap Yazın