Sanat

Itaewon Class – Netflix’ten Yeni Kore Dizisi

itaewon class

Yeni Kore Dizisi arayanlar için Netflix’in kadrosuna kattığı dram dolu yeni Kore Dizisi Itaewon Class hakkında sizler için detaylı inceleme yaptık. İşte Netflix’in yeni Kore Dizisi Itaewon Class hakkında dizinin hikayes, oyuncu kadrosu ve dizi hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. Netflix’in Yeni Kore Dizisi Itaewon Class

Netflix’in Yeni Kore Dizisi Itaewon Class ‘ın Konusu

Yeni çıkmış olmasına rağmen, Kore’nin en sevilen diziler arasına girmeyi başaran Itaewon Class, 31 Ocak 2020- 21 Mart 2020 tarihleri arasında JTBC TV kanalında yayınlandı. Kısa sürede büyük ses getiren Kore Dizisi, şimdi tüm dünyada izleyiciyle buluşabilmesi adına Netflix‘te yayın hayatına başladı.  Ortalama 65’er dakika ve 12 bölümden oluşan Kore dizisi Itaewon Class, adaletsiz dünyada her daim yükselmeyi başarabilmiş cesur ve inatçı bir grup insanın hikayesini anlatmaktadır. Duygusal sahneler içeren ve dramı dolu dolu yaşatan yepyeni Kore Dizisi Itaewon Class hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. Netflix’in sevilen dizilerinden olacağına inandığımız  Itaewon Class hakkındaki yorumlar, oyuncu kadrosu ve dizi incelemesi

Popüler oyuncu Park Seo-joon’un başrolünde olduğu Itaewon Class dizisinin diğer oyuncuları Kim Da-mi, Yu Jae-myeong, Kwon Na-ra, Kim Dong-hee, Ahn Bo-hyun, Kim Hye-eun, Ryu Gyeong-su, Lee Joo-young ve Chris Lyon. Ünlü koreli oyuncu Park’ın daha öncelerde Netflix’te yayınlanan She Was Pretty, Kill Me Heal Me, Fight For My Way ve Hwarang dizileri hali hazırda mevcuttu.

Güney Kore yapımı olan tv dizisi Itaewon Class’ın yazarı “Gwang Jin”. Başarılı dizinin yönetmeni ise “Kim Sung-yoon”. Dizi dram alanında Kore tarihinde en yüksek puanı almaya şimdiden aday olmuştur.

Itaewon Class Güney Kore’nin en büyük film dağıtım şirketi Showbox tarafından 31 Ocak 2020 tarihinde JTBC televizyon kanalında yayına girmiştir. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan dizi kısa süre içerisinde Netflix‘te yayın hayatına başlamıştır. 

Park Seo-joon’un oynadığı Park Sae-Ro-Yi, babasıyla beraber yaşayan içine kapanık bir çocuktur. Park’ın babası bir restoran zincirinde çalışıyor. Park’ın yolu babasının çalıştığı şirkete ait bir yetimhaneye düşüyor ve Oh Soo-ah ile orada tanışıyorlar. İlk başlarda Oh Soo-Ah’la anlaşamayan Park Sae-ro-yi, kısa süre içerisinde çok iyi anlaşarak iyi birer arkadaş oluyorlar. 

Kısa süre sonra eğitim hayatına başlayan Park Sae-ro-yi daha ilk günden başını belaya sokar. Park, herkese zorbalık yapan ve öğretmenlerin görmezden geldiği bir çocukla kavga edecek ve işin kötü yanı bu çocuk Park’ın babasının çalıştığı restoran zincirinin patronunun oğlu çıkar.

Patronun oğlu olduğu için her şeyi zora sokabilecek olmasından dolayı, Park SeoRoYi’nin ondan özür dilemesini beklemekte ancak Park inadından ve doğru bildğinden vazgeçmeyeceğini ve özür dilemeyeceğini söyler. Bu olaydan sonra Park okuldan, babası ise işten ayrılmak zorunda kalır.

Bu yaşananlardan sonra asıl hikayenin başladığı Kore’nin en sevilen dizileri arasında yer alan Itaewon Class, kötü kalbiyle Sae-ro-yi ailesinin hayatını mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda baba Jang Dae-Hee’nin ölmesine neden olur. Park ünlü restoran zincirini ortadan kaldırmak için intikam hazırlığı yapar ve hikaye bunun üzerinden gelişir.

Netflix’in Yeni Kore Dizisi Itaewon Class Hakkında Yorumlar

Birkaç izleyici yorumu

Kesinlikle Kore dizisi seven arkadaşların izlemesi gereken bir yapım. Dizi baştan sonra her bölümüyle sizi ekrana kitlemeyi başarıyor. Bölümler diğer Netflix dizilerine göre biraz uzun gelse de ben bayıldım!

Birkaç hafta önce başlayıp bırakmıştım. ama seo joon özlemim yüzünden bir şans daha vermek istedim. ve ilk iki bölüm sonrası buradayım. diziyle ilgili çok spoiler yedim. yine de heyecanla seyrediyorum.

Çok iyi! standart kore dizisi aksine bu sefer 1. planda aşk yok, ezel gibi, monte kristo kontu gibi intikam öncelikli . dizi yer yer lgbt ye dahi değinmiş, ahlak, adalet temaları da işlenmiş. buraya gelip okuyan park seo joon fanboyu kardeşim, düşünmeden izle derim.

Netflix’in Yeni Kore Dizisi Itaewon Class Oyuncu Kadrosu Hakkında

Park Seo-Joon / Park Sae-ro-yi

Itaewon Class dizisinin başrolü Park Sae-ro-yi, inandığı doğruların peşinden giden dürüst ve dürüst olduğu kadar da cesur bir karakter. Bildiği doğrulardan asla vazgeçmeyen ve inatçı bir kişilik.

Kim-Da-mi / Jo Yi-seo

Jo Yi-seo, sosyal medyada ünlü bir genç kız. Kim-Da-mi ilerleyen sürelerde önemli yerlere gelecek ve Esas Kız rolünü üstlenecek.

Kwon Nara / Oh Soo-ah

Oh Soo-ah dizide Park Sae-ro-yi’nin ilk aşkı olarak hikayeye başlıyor. Oh Soo-ah aynı zamanda Jagga adı verilen restoran zincirinin bir çalışanıdır.
Kwon Nara adlı ünlü Koreli şarkıcının canlandırdığı karakter dizide en dikkat çekici kadın karakterlerden olacak.

Yoo Jae-myung/ Jang Dae-Hee 

Jang Dae-Hee, Jagge restoran zincirinin sahibidir. Koreli oyuncu, açlık ve yoksulluk içinde kendi şirketini bu günlere getirmiştir. O yüzden kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Share:

Bir Cevap Yazın