Covid-19HaberSağlık

Ücretsiz Maske Başvurusu E-Devlet Güncellemesi

ptt e devlet uzerinden maske dagitacak

Ücretsiz Maske dağıtım görevini PTT üstlendi ve hızlı bir şekilde dağıtım için başvuruları almaya başladı.
Peki Ücretsiz maske başvurusu için kullanılan maske.epttavm.com adresinden neden başvuru alınmaya devam edilmiyor?
PTT ücretsiz maske dağıtımını bıraktı mı?
Neden ücretsiz maske başvurusu yapılamıyor?
Hepsi ve daha fazlası haberimizin detaylarında.

PTT Ücretsiz Maske ile ilgili Yaptığı Resmi Açıklama ile Vatandaşa maske dağıtmaya ve başvuruları almaya 05.04.2020 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktaydı.

Vatandaşlara resmi açıklama ile yapılan açıklama sonrası ePTTavm üzerinden başvuruların büyük bir kısmını gün içerisinde almaya devam etti.

Vatandaşın yoğun istek ve talebi doğrultusuna akşam saatlerine kadar başvuru alma hizmetini sürdüren PTT, akşam saatlerinde yapılan başvuruların yoğunluğu dolayısıyla sistemi düzenlemek adına, maske.epttavm.com adresi üzerinden başvuru almayı durdurdu.

Alınan bir karar ile e-Devlet sistemi üzerinden başvuru alınacağını ve bunun için gerekli güncellemelerin yapıldığını belirten bir açıklama paylaştı.

Hızlı bir şekilde gerçekleşeceği şeklinde bilgilendirme yapılan e-Devlet sistem güncellemesi ve başvuru devamının sağlanacağı sistemin birkaç gün içerisinde yeniden aktif olması bekleniliyor.

Ücretsiz Maske Başvurusu Nereden Yapılacak?

Ücretsiz maske başvuruları yapılacak düzenleme sonrası e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı bildirildi. E-Devlet sisteminden yapılacak olan başvuruların yine aynı şekilde ePTTAVM yani PTT aracılığı ile başvuru yapan vatandaşlara ileteceği de gelen bilgiler arasında.

E-Devlet üzerinden yapılacak başvurular için ise yapmanı gereken tek şey ister cep telefonlarınıza indirebileceğiniz e-Devlet uygulaması üzerinden gerekli bilgileri girerek, isterseniz de giris.turkiye.gov.tr/ üzerinden
TC Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile giriş yaparak başvuru yapabileceksiniz.

Ücretsiz Maske Başvurusu Yaptığınızda Kaç Adet Maske Alabilirim?

E-Devlet üzerinden de yapılacak olan maske başvurularında yine ePTTAVM üzerinden yaptığınız başvuruda olduğu gibi
Toplam 5 adet ve haftada yalnızca 1 paket ücretsiz olarak temin edebileceksiniz.

Ücretsiz Maske Başvurus ile İlgili PTT’nin Yaptığı Açıklama

Değerli Vatandaşlarımız,

Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Ptt Resmi Sitesinden Yapılan Açıklama

Akşam saatlerinde bu şekilde bir durum belirtildi.
Aldığımız bilgilere göre başvuru yapan vatandaşların başvurularının geçerli olduğunu ve gönderimlerinin en kısa zamanda gerçekleştirileceği aldığımız bilgiler arasında.

E-Devlet ile ilgili güncellemenin de en kısa zamanda yapılacağını ve başvurulara devam edileceği tahminlerimiz arasında yer alıyor.

Share:

Bir Cevap Yazın