MüzikPopuler

AŞK ACISINA TÜRKÇE POP BİREBİR

Aşk acısına Türkçe popun çare olacağını düşündük ve sizler için 10 şarkı derledik. Dileriz ki zor günleriniz bu şarkılarla daha kolay geçer.

1.Hepsi-Kalpsizsin

Ayrılıktan sonra hemen dinlemeniz gereken şarkılardan birisi.Eminiz ki sizin de eski sevgilinize karşı içinizden bu sözler geçiyor.”Senin iyi bir kalbin olduğuna inandım,bekledim sabırla.Ama kabul,yanıldım.Sen yalandın.Ne kadar uğraştıysam olmadı:Aşk sana bir türlü yakışmadı.Kimsin, kimsin?Kalpsizsin, kalpsizsin.”

2.Atiye-Salla

Özellikle aldatılmışsanız ve ona rağmen birçok kez denemişseniz bu şarkıyı dinlemeden atlatamazsın. “Üzeni yolla,isterse dönsün sonra.Salla, ardına bakma asla. Yolla, aldatan aldansın sonr. “ Bence de sallayın.Şarkıda geçen “Acı veren biri mutlu eder mi?” sorusuna cevabımız maalesef “Hayır,etmez.”

3.Nil Karaibrahimgil-Eminim Sevmediğine

Bu ilişkide kendinizi çok yıpratmışsanız ama hakettiğiniz değeri bir türlü görememişseniz bu şarkı tam sizlik.İsmine bakıp aldanmayın öyle duygusal bir şarkı değil.Bu şarkıyı dinleyerek dans edip oynamak size çok iyi gelecek.

4.Serdar Ortaç- Dansöz

Bu şarkısız bu liste asla olmazdı. Serdar Ortaç şarkılarının her türlü acıya iyi geldiğini çok iyi biliyoruz.
Sadece dansöz değil birçok şarkısı bir ayrılık terapisi gibi. “Ölene kadar aşık olamazsın.”dan tutun “Senin için her şeyi her şeyi verdi.Ya bir gün olur sana bel kıvırırsa BİNLERCE DANSÖZ VAR.” gibi sözlere gözyaşlarınızı silip eşlik edebilirsiniz.

5.Hande Yener-Yalanın Batsın

İlişkide yalan vaatlerle kandırılmışsanız ve bir dönem sevildiğinize inanmışsanız sizi bu şarkıyı dinlemeye davet ediyorum. Ama öncesinde eski sevgilinizi engellemeniz sizler için daha iyi olur. Bu şarkıyı dinledikten sonra dayanamayıp “yalanın batsın, yalancısın” yazabilirsiniz ya da en iyisi siz onu hiç engellemeyin.Bir gün geri dönerse bu şarkıyı atıp “Kapına köleyim desen inanır mıyım?Yalvarırken görsem seni inanır mıyım? Yeni aşk hayatında mutluluklar dilerim. DÖNME SAKIN GERİ, ÇOK GÜLERİM.” diye karşılık verebilirsiniz.

6.Eylem-Aman

Sizce de artık boşvermenin zamanı gelmedi mi? Bu şarkıyı dinleyerek kafanızdaki dertleri biraz kenara atın ve onu umursamayın.Biliyoruz çok üzüldünüz ama artık her şeyi unutmanın vakti geldi.

7.Gökhan Özen-Aramazsan Arama

Artık elinizdeki telefonu bırakın.Son görülmesine devamlı bakmak size geri yazmasını sağlamaz. Onun sizi aramasına ihtiyacınız olmadığını kendinize hatırlatın. Belki bu şarkı “Aramazsan arama yar aramazsan arama.” nidalarıyla size bunu daha iyi hatırlatır.

8.Hadise-Mesajımı Almıştır O

Bu ilişkiyi canınıza tak ederek bitiren sizseniz bu şarkı size çok iyi gelecek.Son sözünüzü de söylemişseniz o sözden dönmemek için birebir. “Yaydan çıkan ok geri dönemez.Kimse kararımı değiştiremez.” Sözünüzden dönmeyin, kararınızı kimse değiştirmesin.

9.Demet Akalın-Afedersin

Pişman olan eski sevgiliniz kesinlikle size dönmek isteyecek ama o artık sizin için bir yabancı bunu asla unutmayın. Bu şarkıyı ona söylediğiniz son kırıcı sözlerinizi söyledikten sonra dinlemenizi tavsiye ederiz.”Yüzünü bile görmek istemiyorum.Yoluma çıkmasan iyi edersin.Sözlerim sana ağır mı geldi? Kalbini mi kırdım?Afedersin.” Sizce de eski sevgilinize uymuyor mu bu sözler? Dediğiniz hiçbir şey için üzülmeyin. Tek kırılan siz olamazsınız.

10.Rober Hatemo-Senden Çok Var

Gençsiniz, güzelsiniz. Emin olun ki elinizi sallasanız ellisi.Daha ondan çok olacak. Artık sıkıldığınızı biz de biliyoruz.O yüzden “Biiiiir çok sıkıldım, ikiiii yerim çok dar, oooo senden çok var”

Bonus: Gökhan Kırdar-Yerine Sevemem

Biz bu yazıyı daha çok ağlayıp rahatlayabilmek için okuduk diyorsanız bu şarkıyı da ağlarken açabilirsiniz. Ama biz yine de üzülmemenizi tavsiye eder, iyi günler dileriz.

Share:

1 comment

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: