Covid-19Editörün SeçimiHaber

KKTC Sınır Kapılarını Kapattı !Son Dakika!

KKTC Sınır Kapılarını Kapattı !
Yapılan açıklama ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti, COVID-19 tedbirleri doğrultusunda tüm kara ve hava sınır kapılarının 30 Nisan Tarihine kadar KKTC vatandaşı olmayanlara kapatılması kararını verdi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararlar yer aldı.

Bakanlar Kurulu, tüm kara ve hava sınır kapılarının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarına ve KKTC vatandaşlarının eş-çocukları dışında tüm diğer ülke vatandaşlarına 30 Nisan tarihine kadar kapatılmasına karar verdiklerini açıkladı.

KKTC’ye sefer yapan gemilerin bu akşam saat 20.00 itibariyle başlayıp 27 Nisan tarihine kadar, elzem hizmetler dışında ülkeye yolcu taşınmasını da yasakladı.

KKTC Sınır Kapılarını Kapattı ve COVID-19 ile Mücadele İçin Çalışmaları Hızlandırdı

KKTC Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklama doğrultusunda,
son 24 saatte 158 kişiye test yapıldığını ve testlerin tümünün negatif çıktığını belirttiler.

KKTC’de şu ana kadar toplam 99 Koronavirüs vakası tespit edildi.
3 KKTC vatandaşı da yaşamını yitirdi.

Rum basınında yer alan haberlerde ise Kıbrıs Rum kesiminde son 24 saatte 21 yeni vaka görüldü ve toplam vaka sayısı 616’ya yükseldiği şeklinde açıklama yapıldı.

Rum kesiminde, daha önce koronavirüs hastalığından hayatını kaybedenlerin sayısı 15 olarak açıklanmıştı.
5 hastanın virüs taşımasına rağmen başka sebeplerle yaşamını yitirdiği şeklinde de şüphe uyandıran bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklama doğrultusunda Rum kesiminde toplam ölü sayısı 10’a ulaştı.

KKTC’de daha önce 4’ü turist ve 2’si KKTC vatandaşı olmak üzere toplam 6 Koronavirüs vakası tespit edilmişti.

KKTC Hükümeti, sokağa çıkma yasağı kapsamında saat 21:00-06:00 arasında sokağa çıkma yasağı devam ediyor ve kapsamını gün geçtikçe değiştirerek gereken önlemleri almaya çalışıyor.

Bakan Özersay, “Ülkede, Covid-19 testleri, ‘ne kadar çok test yaparsak o kadar iyi’ yerine, Sağlık Bakanlığı takibi doğrultusunda yapılacak. Herkese test yapılması bilimsel bir yaklaşım içermiyor.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Kıbrıs Genelinde güncel vaka sayısı : 616
Ölü Sayısı: 10
İyileşen Hasta Sayısı ise 61

Korona Virüsü Günce Vaka sayıların ulaşmak için tıklayınız.

Share:

Bir Cevap Yazın