Covid-19HaberSağlık

Türkiye’de Covid-19 ‘dan 24 Saatte 95 Can Kaybı Daha Yaşandı

TÜRKİYE’DE COVİD-19

Türkiye ‘de Covid-19 sebebiyle ölüm sayısı 95 kişi daha artış göstererek 1101 sayısına yükseldi.

Son dakika haber olarak duyurulan Türkiye’deki son 1 gün içerisindeki virüs sebepli 95 ölüm daha yaşandı. Toplam can kaybımız 1101 ‘e yükseldi. Sokağa çıkma yasağının ilk günü olan 11 Nisan tarihinde toplam 33 bin 170 test yapıldı. 5 bin 138 kişiye virüs teşhisi konuldu. Toplam vaka sayısı bu teşhislerle birlikte 52 bin 167 oldu. Bu süre içerisinde iyileşenlerin sayısı ise 542 olarak açıklandı. İyileşen toplam kişi sayısı 2 bin 965 ‘e yükseldi.

Açıklanan rakamlara göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu durumlara dikkat çekti ve test sayısının artışı ile birlikte vaka sayısının da öngörülebilir düzeyde olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayımız, test sayısındaki artışla beraber öngörülebilir düzeyde artıyor. Bu artış, yoğun bakım sayısında gerçekleşmiyor. Tanıda daha hızlıyız, tedavi erken başlıyor. Türkiye tedavide ciddi başarı gösteriyor. Asıl başarı virüsten korunabilmekte” ifadelerini paylaştı.

Coronavirüs ‘ün ülkemizdeki son durumuna göre sokağa çıkma yasağının pazartesi günü devam edip etmeyeceği merak konusu olmakta. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarına göre salgının kontrol altına alındığı mesajı algılanmakta. Halkımızın durumu ciddiye alıp birlikte atlatabileceği mesajını vermekte. Halkımız bilinçlendiği ölçüde salgının kontrolü ve pandeminin sonlanma durumu beklenmektedir.

Share:

Bir Cevap Yazın