Covid-19HaberSağlık

Erdoğan İstifasını Reddetti ! Soylu’nun İstifası Red Mi Edildi?

Erdoğan istifasını kabul etmedi

Erdoğan İstifasını Reddetti !
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden istifa açıklamasını yaptı. Bunun üzerine gündeme damga gibi oturan Süleyman Soylu’nun istifası, herkesin aklında çok farklı soru işaretleri yer etti. Ortaya atılan en büyük iddia ise Erdoğan İstifasını Reddetti !
Bu çarpıcı iddia TGRT Haber Ankara Sözcüsü Ahmet Sözcan tarafından ortaya atıldı.

Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifasını nasıl reddetti? İşte Haberimizin Detayları..

Recep Tayyip Erdoğan İstifasını Reddetti Mi? Soylu İstifası İle İlgili Son Durum Ne?

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmediği iddia ediliyor.

Twitter’da gündem olan Süleyman Soylu’nun istifası herkesin dikkatini tek bir noktaya topladı. En çok merak edilenlerden birisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu istifayı kabul edip etmeyeceği oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa ettiğini açıklarken,
Tgrt Haber Ankara Müdürü Ahmet Sözcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmediğini iddia etti. Sözcan, Ankara kulislerinde telefon trafiğinin devam ettiğini söyledi.”
şeklinde yine net olmayan bir açıklama yapılmış bulunmakta. Bununla ilgili attığı tiviti sildiği de ortaya atılan iddialar arasında.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifa kararını değerlendirdiği ve kabul etmediği belirtilen açıklamalar arasında kendine yer buldu.

Henüz kesinlik kazanmayan bu bilginin ne zaman kesinlik kazanacağı konusu kafalarda soru işareti yaratırken, siyasi liderler son sözü Recep Tayyip Erdoğan’ın söyleyeceğini ve bu istifayı reddedeceği yönünde olduğu belirtiyor. Aslında bu iddiayı temellendiren en belirgin olay da siyasi liderlerin bu yönde, çarpıtıcı açıklamaları oldu.

Cumhurbaşkanlığından henüz resmi bir açıklama gelmediği için son durum olarak bilinen en net bilgi, İç İşleri Bakanı Soylu’nun istifa ettiği yönünde.

Twitter’daki hesabındaki hakkımızda yazısı kısmında “İç İşleri Bakanı” ibaresini kaldırmamış olması da dikkatlerden kaçmadı.

Share:

Bir Cevap Yazın