PopulerSanatTeknoloji

Haftanın en iyi Karantina Paylaşımları

Dünyaca ünlü bir sosyal medya platformunun editörleri internette yayınlanan ve her hafta gündemde kalan memleri seçiyor. Bu haftanın en iyi görsellerini bizler için sıraladılar. Sosyal medyada saatlerinizi geçirdiğiniz için defalarca görmüş olabilirsiniz. Bunun yanında gözünüzden kaçmış olanlar da bulunabilir. Bizce bu yazımızı kaçırmayın. Koronavirüs , pandemi , sokağa çıkma yasağı derken gülmeye ihtiyacımız olan dönemlerdeyiz. Listeye bir göz atın kendinizi şımartın.

Sosyal mesafe sınırları ve karantinaya alınan şehirlerden sonra evinde sıkılan insanlar kendince çözümler buluyor. Ortaya çıkan memler de aslında bu sıkıntının bir sonucu olarak nitelendirilebilir. İnternet ortamı bu zor dönemlerde çok yeni içerikler ortaya çıkarmaya olanak sağlamakta. Dünyaca ünlü bir sitenin seçimlerine göre haftanın favori memlerini sizler için düzenledik.

3. Yeşil Ekran Kraliçesi

Bu memlerin ortaya çıkışına sebep olan olay 93 yaşındaki İngiltere Kraliçesi Elizabeth ‘in konuşma yapmak için kameralar karşısına yeşil bir hırka ile çıkmasıydı. Bu durumu fırsat bilen mizahşörler kolay bir photoshop ile harikalar yarattı.

“Bu zamanlar herkes için olduğu gibi benim için de zor.Bu gibi hediyeler için minnettarım.”
“Kraliçe ‘ye şu anda ülkesinin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladığı için teşekkür etmek istiyorum.. Mükemmel.. Photoshop yemlemesi”

Hepsinin yanı sıra benim favorim sıradaki video.

2. Ganalı Cenaze Dansçıları

2 numarada bulunan video malzemesi aslında geçtiğimiz dönemde günlerimizi birçok kez bize unutturdu. Daha önce gördüğümüz videolar ya da daha önce hiç görmediğimiz belki komik bile olmayan videoların sonuna eklendi. Eklendiği videoların sonuna çok kötü bir olay sonucunu belirtmiştir. Ancak cenaze sırasında dans eden tabutu bu şekilde taşıyan Ganalılar bizi güldürmeyi başarmıştır. Arkada çalan şarkıyla bütünleşen edit BBC ‘nin bir raporu canlandırmak için bir araya gelen grup geçen haftanın viralleşen videolarının vazgeçilmez edit elemanı olmuştur.

1. Seçeceğiniz Karantina Evi Hangisidir ?

Karantinada kimlerle birlikte kalmak isterdiniz ? Ahiretlik bir soru olarak gözler önüne serilen bu mem binlerce kişi tarafından son 1 hafta içinde çığ gibi paylaşıldı. Bu mem ‘in ortaya çıkışı 2019 yılında bir kafede bulunan masalarda hangi masayı seçerdiniz ? sorusu ile sık şekilde paylaşılmasına dayanmakta. Karantina döneminde geçtiğimiz hafta sosyal medyada nostalji olmadan geçirmedik anlayacağınız.

2019 basit ve masun bu memlerin ortaya çıktığı masum zamanlardı aslında. 2020 oluşan memler bakımından çok daha zengin ve acımasız geçti. Karantinada evinizde bu salgını kimle geçirmek istediğinizi seçmelisiniz ! Adolf Hitler mi yoksa Chris Brown mu? Stalin mi yoksa Osama Bin-Ladin mi? Bazı seçenekler çok çekici olabilir ancak Twitter ‘da dolaşan memlerin çoğunda korkunç seçenekler de mevcut.

Bonus !

Leonardo DiCaprio Puan Veriyor

Bu mem Quentin Tarantino ‘nun 2019 dramedisi sırasındaki bir sahnede Leonardo DiCaprio ‘nun karakteri Rick Dalton olarak ekranda aniden FBI göründüğünde yaşadığı heyecanla ortaya çıkmıştır. Bu memde Leonardo DiCaprio çeşitli durumlara oy veren bir görsel olarak kullanılmıştır.

-Birisi film sırasında filmin başlığını söylediğinde.
-Kara Şövalye Yükseliyor filminde Kara Şövalye Yükseldiğinde
-Bir aktörü tanıyınca babam
– İzlediğim bir filmin ya da televizyon şovunda emeği geçenler kısmında twitter arkadaşımın ismini görünce.
-Sith Sith ‘in intikamından intikam aldığında
-Çocuğumdan bir bira daha getirmesini söylerken… Bekle, bunu yanlış mı yapıyorum ?

Share:

Bir Cevap Yazın