Covid-19Haber

Son Dakika Haberi : Bill Gates Corona’nın Biteceği Tarihi Açıkladı

son dakika haberi bill gates

Son Dakika Haberi ! Corona virüsü ile ilgili gelişmelerin hızla devam ettiği; tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 ile ilgili herkes bir görüş belirtiyor. Her geçen gün artan vaka sayısı ve ölüm sayıları insanları tedirgin etmeye devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra son dakika haberleri de ardı sıra gündemi takip ediyor. İşte Microsoft‘un Kurucusu ve Coronavirüs ile mücadelede en çok bağış yapan kişilerden biri olan Bill Gates, Corona Virüsü ile ilgili son tarihi söyledi. Daha öncesinde Bill Gates’in hastalığın pandemi olacağıyla da ilgili ön görüleri bulunuyordu. Son Dakika Haberi !

Bu kez koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulunan isim Microsoft’un Kurucusu Bill Gates oldu.

İşte Bill Gates’in corona virüsü son dakika haberleri hakkında tüm söyledikleri…

Son Dakika Haberi : BILL GATES

Coronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce pandemi tehdidinin ciddiye alınıp hazırlık yapılması çağrısı yapan ve bu yöndeki çalışmalara destek sağlayan Bill Gates, hayatın normale döneceği tarih hakkında bilgi verdi. Gates, corona virüs sonrası hayatın nasıl olacağını anlamak için Çin’in iyi bir örnek olduğunu da dile getirdi.

Amerikan PBS kanalına açıklama yapan Bill Gates, Coronavirüs salgını ortaya çıktıktan hemen sonra, önce pandemi tehdidinin ciddiye alınıp hazırlık yapılması çağrısı yapmıştı ve bu yöndeki çalışmalara kendi imkanlarıyla destek sağlayan en önemli isimlerden bir tanesiydi.

Hastalık pandemi olarak adlandırılmadan önce bunun pandemik bir etki yaratacağını belirten Bill Gates;
Normal Hayata Dönebileceğimiz zaman olarak

2021 Yılının Sonbahar Ayları

dönemini işaret etti.

Çin’in bu krizi en iyi yöneten ülke olduğunu da belirten Bill Gates, örnek alınması gereken çok fazla uygulamaları olduğunun da altını çizdi.
Çin’de hayatın normale dönmesiyle ilgili durumu da, normale dönmüş olabilir ancak yalnızca belli iş kollarının çalışma sürecine başladığını, herkesin 7/24 kameralar ve ısı testlerine tabi tutulduğunu söyledi. Yani süreci doğru yönetmek, süreçten arındırılmış anlamına gelmiyor dedi.

Gates: “Çin’de insanlar işe geri dönmeye başladı ama maske takmak zorundalar. Sokaktaki insanların vücut sıcaklığı sürekli kontrol ediliyor. Büyük spor etkinlikleri yapmıyorlar. Çocukların hastalığı ne kadar yaydığı önümüzdeki dönemde daha net anlaşılacak” şeklinde konuştu.

Salgına karşı mücadele için milyonlarca dolar bağış yapan Bill & Melinda Gates Vakfı’nın kurucusu ve başkanı olan Bill Gates’in, koronavirüs salgınını çok önceden bildiği de ortaya atılan iddialar arasında. Gates, geçtiğimiz günlerde 7 aşı fabrikası birden kuracağını da açıklamıştı.

Son dakika haberi Bill Gates Coronanın bitiş tarihini açıkladı

Share:

Bir Cevap Yazın