HaberSanatTarih

Evde Yapılacak Aktiviteler : #EvdeKal Sanal Seyahat Et

evde yapılacak aktiviteler

Evde yapılacak aktiviteler listesi artık hepimizin psikolojisi için hayati önem taşımaya başladı. 2019’un son günlerinde piyasaya çıkıp tüm dünyayı saran COVID-19 pandemisi, dünya genelinde #evdekal sloganıyla önlem almak zorunda bıraktı. Evde yapılacak aktiviteler diye düşündüğümüz bu günlerde yapılacaklar yavaş yavaş suyunu çekmeye ve tat vermemeye başladı. Bizler de sizler için diğer aktivitelerden farklı eylemler üretmeye çalışmaya devam ediyoruz.

#EvdeKal Sanal Seyahat Et

Dünya genelinde hastalığın yayılmasını engellemek adına neredeyse her yer ve her platform seferberlik ilan etmiş durumda. Bir çok ücretli uygulama, kullanıcılarına ücretsiz üyelikler vermeye başladı.
Tabi bu koronavirüs krizi takdir edersiniz ki en çok gezgin insanları sıkıntıya sokmaya devam ediyor. İşte bu yapılacaklar listesinde onlar için en başa alınacağı kesin.

Online platformların yarattığı promosyon ve ücretsiz üyelikler furyasının en yeni katılımcılarından biri de müzeler ve parklar oldu.

İşte evde bilgisayar başında veya telefonunuzdan oturduğunuz yerden gezerek içinizi rahatlatıp, bir an olsun günün sıkıntı ve stresinden uzaklaşacağınız Sanal Seyahat İmkanları.

Evde Yapılacak Aktiviteler – Rijks Müzesi (Rijksmuseum) Amsterdam / Hollanda

Rijks Müzesi

Hollanda’da bulunan Rijks Müzesi, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen müzelerinin başında geliyor. İçerisinde çok sayıda sanat eseri barındıran müze, tam 11 sergiyi online olarak sizlere sunuyor. Sanal turunuzda aynı zamanda sanat eserleriyle etkileşime girebiliyor, daha yakından bakıp tarihi hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

Hadi Gel Rijks Müzesini Birlikte Gezelim !

Evde Yapılacak Aktiviteler – Louvre Müzesi (Le Musée du Louvre), Paris-Fransa

Louvre Müzesi

Dünyanın en popüler müzelerinden biri olan Louvre, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunuyor. Normalde müzenin online gezi ücreti bile sanal bir tur için pahalıyken kaçırmamanız gerektiğine emin olun.
Dünyanın en büyük sanat ve antik eser müzesi olan Louvre Müzesi; ayrıca mimarisiyle ünlü ve binanın içini sanal turunuz ile gezerken adeta tarihe tanıklık etme imkanı sunuyor.

LOUVRE Müzesini Ücretsiz Gezmek İçin Vakit Kaybetme, Buraya Tıkla.

Evde Yapılacak Aktiviteler – British Museum, Londra-İngiltere

British Müzesi

Google’ın kültür ve sanat hizmetiyle online tur imkanı sunan British Museum, Birleşik Krallık’ın en ünlü müzesi olarak anılıyor. Sesli rehber aracılığıyla da sanal tur yapabildiğiniz müzede aynı zamanda eserlere daha yakından bakıp bilgi edinebiliyorsunuz.

British Museum’u Gezme Fırsatını Kaçırma !

Evde Yapılacak Aktiviteler – Guggenheim, New York-ABD

Guggenheim Müzesi

New York’ta bulunan Guggenheim Müzesi mimarisiyle dikkatleri çekiyor. Bu güzel müzenin mimarisini online turunuzda da hissedebilin diye Google sokak görünümü ile müzeyi sizlere sunuyor. İçerisinde dünyaca ünlü eserleri barındıran müze online ücretsiz gezinmeniz için emrinize amade.

Guggenheim ‘ı Gezmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı…

Evde Yapılacak Aktiviteler – Orsay Müzesi (Musee d’Orsay), Paris-Fransa

Orsay Müzesi

Dünyadaki en otantik müzelerden biri olan Orsay Müzesi, Paris’te bulunan eski Orsay tren istasyonunda bulunuyor. Galeriler arasında rahatlıkla gezebileceğiniz ve inceleme yapabileceğiniz müze 1848-1914 yılları arasındaki sanat eserlerini barındırıyor.

Hadi Hemen Orsay Müzesini Gezmeye Başla…

Gezilecek Diğer Müzeler ve Tarihi Yerlerden haberdar olmak için bültenimize ücretsiz olarak mailinizle üye olabilirsiniz. EN ALTA İNİN

Share:

Bir Cevap Yazın