Covid-19HaberSağlık

Güncel Vaka Sayısı : Sağlık Bakanı Koca Açıkladı

corona virüsü son dakika

Güncel vaka sayısı Sağlık Bakanı Soylu Tarafından açıklandı.
Peki Açıklanan yeni güncel vaka sayısı kaç?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşa hangi konularda dikkat etmesi gerektiğini söyledi?
Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası haberin devamında…

Güncel Vaka Sayısı – Türkiye

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika corona virüs açıklaması. Bakan Koca son 24 saatte Türkiye’de 98 kişinin daha corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Toplam can kaybı sayısı bin 296’ya yükselirken vaka sayısı da 4 bin 93 artarak, 61 bin 49 oldu.

Yeni Vaka Sayısı: 4,093

Yeni Can Kaybı: 98

Toplam Vaka Sayısı: 61,049

Toplam Ölü Sayısı: 1,296

13.04.2020 Güncel Vaka Sayısı Türkiye

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nun Bugün Yaptığı Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 10 gündür yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe edilen hastadaki artış hızının düşme eğiliminde olduğunu belirtti ve ekledi
“Bugün ilk defa yoğun bakıma giren ve entübe olan hasta sayısal olarak eksiğe düştü. Yani yüzde 3- 3,5 oranında bir düşüş söz konusu oldu. Her geçen gün yoğun bakımda yatan hastanın yatış gün sayısının da azaldığını görüyoruz”
dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversite rektörleri, dekanlar ve hastane başhekimleri ile görüntülü konferans toplantısı yaptı. Bakan Koca, toplantıya ilişkin görüntüleri Twitter hesabından paylaştı. Yaptığı paylaşımda,
“Koronavirüs hastalarının tedavi tablosunda bugün yeni bir gelişme var. Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı. 6 üniversitemizden bilim insanlarımız aynı kanıda. Bu izlenen tedaviyle, tedbirlerin sonucudur. Tedbirlerle alacağımız sonuç nettir” yazdı.

Güncel Vaka Sayısı %3- 3,5 Seviyelerinde Düşüş Söz Konusu

Koca’nın paylaştığı görüntülerde; rektör, dekan ve başhekimlere seslendi. Koca, “Türkiye’yi diğer ülkelerden farklı olarak gördüğümüz, bunu son 10 gündür daha net görüyoruz. Yatan hasta, yoğun bakıma giren hasta ve entübe edilen hastadaki artış hızı, düşme eğilimindeydi. Bugün ilk defa yoğun bakıma giren ve entübe olan hasta sayısal olarak eksiye düştü. Yani yüzde 3- 3,5 oranında bir düşüş söz konusu oldu. Bu son derece önemli, her geçen gün yoğun bakımda yatan hastanın yatış gün sayısının da azaldığını görüyoruz” sözlerine yer verdi.

Share:

Bir Cevap Yazın