Covid-19HaberSağlık

İstifası Kabul Edilmedi ! İletişim Başkanlığı Açıklama Yaptı

istifası kabul edilmedi

İstifası Kabul Edilmedi !
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun geçtiğimiz saatlerde Sosyal Medya üzerinden yaptığı istifa açıklamasına ilişkin İletişim Başkanlığı‘ndan açıklama geldi. İstifası Kabul Edilmedi şeklinde yapılan açıklamada, Soylu’nun istifa talebinin reddedilmesine dair açıklamalar da bulunuyordu.

Yapılan ilk resmi açıklama İletişim Başkanlığı’ndan geldi. Sosyal medya da milyonların etkileşim sağladığı bu siyasi olayın etkileri çığ gibi büyüdü. Bazı vatandaşların sokaklara dökülme gibi yanlış çağrılarının da bulunduğu sosyal medya gündeminde bir çok yanlış bilgi ve nefret söylemi de bulunuyordu.

Tüm vatandaşların resmi bir açıklama beklediği anlarda ilk resmi açıklama İletişim Başkanlığı tarafından yapıldı.

İletişim Başkanlığı Tarafından Yapılan Açıklamada Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Yapılan açıklama şu şekilde:

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstifası kabul edilmedi
İç İşleri Bakanı Soylu, geçtiğimiz saatlerde istifa etmişti.
Share:

Bir Cevap Yazın