Covid-19Editörün SeçimiHaber

Corona Virüsü Son Dakika : Güncel Vaka Sayısı

corona virüsü son dakika

Corona Virüsü Son Dakika Güncel vaka sayısı, Sağlık Bakanı Koca Tarafından açıklandı.
Peki Açıklanan yeni güncel vaka sayısı kaç?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşa hangi konularda dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi.
Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası haberin devamında…
Corona Virüsü Son Dakika Gelişmeleri ve daha fazlası haberimizde…

Corona Virüsü Son Dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika corona virüs açıklaması. Bakan Koca son 24 saatte Türkiye’de 115 kişinin daha corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Toplam can kaybı sayısı 1,518‘e yükselirken toplam vaka sayısı da 4,281 artarak, 69,392 oldu.

Yeni Vaka Sayısı: 4,281

Yeni Can Kaybı: 115

Toplam Vaka Sayısı: 69,392

Toplam Ölü Sayısı: 1,518

olarak güncellendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklaması ve Detaylar

Türkiye’de güncel  vaka ve ölü sayısı merak edilirken son dakika haberleri de tüm dünyada peş peşe geliyor. Sağlık Bakan Fahrettin Koca tarafından günlük olarak açıklanan corona virüsü vaka ve ölüm sayısı tablosu ile canlı haritası da merak konusu.
Bilindiği üzere, Bakan Koca tarafından günlük olarak corona virüsü tablosu ile vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı bilgisi kamuoyuna açıklanıyor.
Sağlık Bakanı Koca, 15 Nisan vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısını açıkladı. İl il ve ilçe ilçe vaka dağılımı hakkında ise dün bilgi verilmişti.

Corona Virüsü Güncel Vaka Sayısı Türkiye

Bakan Koca, 15 Nisan corona virüs tablosunu açıklarken şu ifadeleri kullandı:

“Vaka sayısındaki artış hızı, yoğun bakım ve solunum desteği ihtiyacı olan hastaların sayısındaki artış hızı sabit kalma eğiliminde. 875’i son 24 saatte olmak üzere 5.674 hastamız taburcu edildi. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.” şeklinde konuştu.

İlerleyen günlerde her zamankinden çok daha fazla dikkat etmemiz gerektiğinin de altını çizen Koca, halkın tedbir alması gerektiğini ve değerli sağlık çalışanlarının da elinden gelenin en iyisini yaparak tedavi için mücadele ettiklerini belirtti.

Değerli Türk Halkı, bu zor günlerde birbirimiz için alabileceğimiz en büyük önlem, tedbiri elden bırakmamak olacaktır.

Sosyal Mesafeyi korumaya özen gösterip, bu hastalık ile mücadele için elimizden gelen her türlü tedbiri almaya devam etmeliyiz.

Share:

Bir Cevap Yazın