logo
post image 1

BB Pudra Nedir ?

Son zamanlar kullanılan BB kremler, kadınların vazgeçemedikleri makyaj ürünü olmuştu. Genellikle yaz döneminde kullanılan bu renkli nemlendirici, kadınların kurtarıcısı haline gelmişti. Şimdi ise BB kremler, yeni ürünleri ile dikkat çekiyor. Sıkça kullanılan pudralar, artık BB pudra olarak karşımıza çıkıyor. Birçok ünlü markanın, birbirinden farklı şekilde ürettiği BB pudralar kozmetik marketlerde yerini aldı.

Pudralar genellikle karma ve yağlı cilde sahip kişiler tarafından kullanılır. Parlama sorunu yaşayan kişiler, bu sorunu pudra ile ortadan kaldırır. Bu sebepten dolayı kadınların makyaj çantasında mutlaka pudra bulunuyor. BB pudralar, diğer pudralara göre farklılık gösteriyor. İnce ve yumuşak yapısı ile ciltle bütünleşerek, pürüzsüz bir görünüm veriyor. BB pudra, baz ve fondöten üzerine kullanıldığında sabitlemede yardımcı oluyor ve ciltte parlamayı önlüyor.

Cilde uygulanan BB pudra ise, ciltteki gözeneklerin düzelmesine yardım ediyor. BB pudralar, ciltte katman katman bir görünüm vermiyor. Aksine ince ve hafif bir görünüm sağlıyor. Neredeyse BB krem gibi bir görünüm sağlıyor. BB kremin doğallık etkisini koruyarak, doğal görünümü veriyor. Görülen o ki artık kat kat sürülen pudraların yerini BB pudralar alacak. 

Şeyma TOKUR / NeOldu.com