logo
post image 1

Yağlı Saçlara Maske Önerileri

Saç yağlanması, bazı kişiler de genetik sebeplerden dolayı oluşurken, bazı kişiler de ise dış faktörlerden sebep oluşmaktadır. Genetikten dolayı yağlı saçlar, yağ bezelerinin daha fazla çalışmasından oluşur. Dış faktörler ise, hava kirliliği, kullanılan ürünler ve stresten oluşuyor. Saçların aşırı yağlanması, kişileri rahatsız edebiliyor. Her gün saç yıkamaya mecbur kalmaya zorluyor fakat her gün saç yıkamakta saçı yağlandıran sebepler arasında yer alıyor. Yanlış şampuan ve ürün kullanımı da saçın daha fazla yağlanmasına neden oluyor.

 

 

Bu yüzden yağlı saça sahip olanlar, saçlarına uygun şampuan ve saç ürünleri kullanmalıdır. Bunların yanı sıra belli aralıklarla yapılan maskeler saçın yağlanmasını azaltmaktadır. Doğal ürünlerden hazırlanan saç maskeleri ile saçlarınıza hem bakım yapabilir hem de yağlanmasını azaltabilirsiniz. Bunun için etkili ve doğal olan yoğurt maskesini tercih edebilirsiniz.

 

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • 50 gram yağsız yoğurt
  • 1 yumurta

 

 

Yumurta ve yoğurdu bir kaba alınız. İyice karıştırınız. Yıkayıp nemli bıraktığınız saçlarınıza bu maskeyi sürünüz ve 40 dakika bekletiniz. Süre dolduktan sonra ılık sus ve çok az şampuan ile saçlarınızı yıkayınız. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayınız.