logo
post image 1

Kuru Saçlara Maske

Bazen saçlar, kurur ve yıpranır. Hava şartları, kullandığınız şampuan ve saç kremleri buna sebep olabilir. Kuru saçlar, cansız ve mat görünür. Sağlıksız görünümü olan saçları, kadınlar asla istemez. Zaman zaman saç derinizi ve saçlarınızı nemlendirmek gerekiyor. Bunun için büyük uğraşlara ya da pahalı ürünlere ihtiyaç duymadan da çözüm bulabilirsiniz.

 

 

Aktarlarda satılan bazı yağlardan alıp kendi karışımlarınız ile bakımınızı yapabilirsiniz. Belirli zamanlarda yapılan bakımlar saçların sağlıklı, canlı ve parlak olmasını sağlar. Bu şekilde saçlarınız nem sorunu yaşamaz ve kurumaz. Kuru saçlar için gerekli ana ürün zeytinyağıdır. Zeytinyağı, saçınızın nemlenmesini sağlar ve parlaklık verir. Aynı zamanda besleyerek uzamasını da destekler.

 

 

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 yumurta akı

 

 

Bu malzemeleri bir kaba alıp, karıştırınız. Daha sonra saçınıza fırça yardımı ile sürünüz.       Saçınızı toplayıp 30 dakika bekleyiniz. 30 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayınız. Duruladıktan sonra parlaması için sirke dökünüz. Dilerseniz durulayabilirsiniz fakat etkisini göstermesi içi durulamamakta fayda var.