logo
post image 1

Kapatıcı Nasıl Uygulanır

Makyaj yaparken kullanılan ürünlerden biri de kapatıcıdır. Kapatıcılar bazı kadınların sıklıkla kullandığı ürünler olsa da bazı kadınlar tarafından nasıl kullanıldığı bilinmez, hatta gereksiz görülmektedir. Kapatıcı genellikle fondötenden daha fazla kapatma imkanı sunmaktadır. Kapatıcıyı cilt renginize uygun olan renkleri seçerek kullanmalısınız.

 

 

Kapatıcılar tüm yüze değil kapatmak istediğiniz bölgeye uygulanmalıdır. Tüm bölgeye uygulanan kapatıcılar, yüzde tabak şeklinde bir görüntü verir. Bu da aşırı ve gereksiz bir ten makyajına sebep olur.

 

 

Kapatıcı genellikle göz çevresi morluklarına kullanılmaktadır. Göz çevresine uygulanan kapatıcılar kesinlikle parmak dokunuşlarıyla ve makyaj süngeri ile uygulanmalıdır. Yoksa göz çevresinde kötü görünüme sebep olur. Kırışıklık ve kabarık görünüme neden olarak, yüzünüzü olduğundan farklı gösterir. Bunun yanı sıra sivilce ve lekeler içinde kullanılmaktadır.

 

 

Kolay ve pratik bir yolla anında etkisini gösterir ve kapatır. Kapatıcı fırçası kullanarak da rahatlıkla kapatıcıyı uygulayabilirsiniz. Kapatıcı sürmeden önce yüzünüzü mutlaka nemlendirmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bazı kapatıcılar kuru ve sert olduğu için cildinizde pütür pütür bir görünüme sebep olur.