logo
post image 1

Gözleri İri Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalı ?

Herkesin göz tipi ve boyutu farklıdır. Küçük gözlü kadınlar gözlerini iri göstermek ister. Fakat yanlış makyaj ürünleri ve uygulamalar sonucunda olduğundan daha küçük görünüme sahip olurlar. Küçük gözlü kadınlar birkaç makyaj hilesi ile gözlerini iri gösterebilir ve daha etkili bakışlara sahip olabilirler. Küçük gözlü kişiler genellikle hep aynı hatayı yapmaktadırlar. Gözlerin içine siyah göz kalemi uygularlar. Göz içine uygulanan siyah göz kalemi, gözleri olduğundan daha küçük göstermektedir. Bu yüzden istedikleri görünüme sahip olamazlar.

 

 

Gözleri iri göstermenin yollarından biri gözlere açık renk göz kalemi uygulamasıdır. Göz içine beyaz göz kalemi uygulayarak gözlerinizi büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kaş kemiğine uygulanan açık renk farlar da gözlerin iri görünmesini destekler. Göz kapağına açık renk far sürüp, gölgelendirmesini koyu ve mat bir farla desteklemelisiniz. Bu far uygulaması da gözleri iri gösterecektir.

Küçük göz yapısına sahip olan kadınlar, eyeliner sürerken dikkat etmeli. Eyelinerı kirpik diplerinin tamamına değil, ortadan başlayarak sürmelidir. Maskara kullanımını yoğun ve kıvırarak uygulamalısınız.

 

Şeyma TOKUR / NeOldu.com