logo
post image 1

Göz Tiplerine Göre Eyeliner Nasıl Çekilir

 makyaj yapmada başarılı olabilmeniz için ilk şart, yüz yapınızı  iyi bir şekilde bilmeniz  gerekiyor. Yüz hatlarını esas alınarak yapılan makyajlar başarıya ulaşır. Çoğu kadın makyaj yapmaktaki püf noktaları bilmezler, kendilerinin yüz hatlarını iyi bilmedikleri ve kendilerine uygun makyaj tekniklerini bilmekten yoksundurlar. Yanlış makyaj yapmak, kadınları güzelleştirmek yerine gülünç duruma düşürebilir ve olduğundan kötü gösterebilir.  Son yıllarda göz farlarının yerini Eyeliner aldı. Eyelenir, günlük ve özel günlerde kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Ancak baktığımız zaman Eyelinerın yanlış bir şekilde sürülmesi gözü olduğundan küçük ya da dar gösterebiliyor. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için gözlerimize doğru tekniklerle Eyeliner çekmeyi öğrenelim. İşte göz tiplerine göre Eyeliner sürülmesi;

Yuvarlak Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür

Yuvarlak gözlere daha kalkık, uzun kuyruklu yani kıvrımlı dediğimiz şekilde Eyelenir sürülmesi daha uygun olacaktır. Göz pınarlarımıza kadar sürülen Eyeliner gözlerin daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Çekik Gözler İçin Eyeliner;

Çekik gözlere oval bir göz şekli vermek için kesinlikle kuyruksuz Eyeliner tercih edilmesi gerekiyor. Aksi taktide gözler olduğundan daha küçük gözükecektir.

Badem Gözlere Eyeliner Sürülmesi;

İdeal göz dediğimiz şekil badem göz şeklidir. Sadece kirpik sırasınca göz çevrelenir; gösteriş istiyorsanız kuyruklu Eyeliner da sürebilirsiniz.

Düşük Gözler İçin;

Düşük gözleri kaldırmak için göz kapağının orta kısımdan itibaren kirpik diplerini takip edilerek hafif kuyruklu bir Eyeliner tercih edilmelidir. Böylelikle göz daha da kalkık gözükecektir. Kesinlikle göz pınarlarında başlayan Eyeliner tercih edilmemelidir.

Uzak Gözler İçin;

Uzak gözleri yakınlaştırmak için göz pınarlarından itibaren Eyeliner yoğunlaştırılmalıdır. Böylelikle gözler bir birlerine daha yakın duracaktır.

Eğer Gözler Birbirine Yakın İse;

Birbirinden uzaklaştırmak için göz pınarlarına Eyeliner sürmekten kaçınılmalıdır. Gözün dış köşesine yoğunlaşılmalıdır.

Son Olarak;

Gözlerinizde bu işlemleri yapabilmek için likit eyeliner kullanabileceğiniz gibi dip eyeliner, göz kalemi ve jel eyeliner da kullanabilirsiniz. Yukarda söylediğimiz talimatlara uyarak öncelikle göz şeklinizi bilin ve ona göre söylenilenleri uygulayın o zaman doğru bir şekilde gözlerinizi ortaya çıkartmış olacaksınız.