logo
post image 1

Temiz Bir Cildin Püf Noktaları

12 DAKİKADA GÜZELLİK

2 dakika

Yüz temizliğinin birinci şartı temizliktir. Yüzünüzü iki dakika ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık su hem cildi hem temizler, hem de adaleleri gerginleştirir. Cilde sıhhat verir. Yüz için özel olarak hazırlanmış pomatlar da aynı işi görür. 

2 dakika

Gecenin yorgunluğu en fazla gözlerde kendini belli eder. Güzel görünebilmek için gözlerinizin de yorgun bakışları giderilmiş olmalıdır. Ilık çay suyuna batırılmış pamuk veya bez ile kompres yaparsanız, gözlerinizin yorgunluğu da gider.

1 dakika 

Yanakların sarkıp buruşması, her kadın için en büyük tehlikedir. İlerde aynanın karşısına geçip, üzüntüyle sarkık yanaklarınızı seyretmektense, her gün bir dakika yanaklarınızı çimdikleyip adalelerin gerginleşmesini sağlamak doğru olur.

2 dakika

Bir kadının güzelliği için güzel kokulu bir kolonya ile friksiyon yapmak da faydalıdır. Kolonyanın içindeki ispirto cildi gerginleştirir. Aynı zamanda hoş bir koku verir. İki dakika yüzünüze friksiyon yapmanız yeter. 

5 dakika

Makyajın kadın yüzünde çok önemli değişiklikler yarattığını kabul etmek gerekiyor. Yüzünüzün makyajını yapmak için, aynanın karşısına oturduğunuz zaman, beş dakika müddetle yüzünüzü pudralamanız doğru olur. Pudra, yüzdeki girinti ve çıkıntıları ortadan kaldırır. Pudranın üzerine de istediğiniz makyajı rahatça yapabilirsiniz. Yaz aylarında yanık pudrası sürmeniz daha doğru olur.