logo
post image 1

Stiletto Giymek Zararlı Mı ?

Stiletto ayakkabı modeli kendine güvenen kadının ayakkabı modelidir. Her kıyafete kombinlenen  kadınların şık, modern ve seksi görünmesini sağlayan stiletto ayakkabıların zararı olsa da kadınlar vazgeçemiyor. Kadınlar arasında tutku haline gelen stiletto model ayakkabılar ayak sağlığı açısından kadınları zorluyor. Balerin duruşu olarak tabir edilen duruş şeklinden sebep kadınların ayaklarını zorladıklarını bununda ileride ayaklarında bazı sıkıntılara yol açabileceğini düşünüyorlar. İnce ayaklı kadınların giymesinin daha uygun, taraklı olarak tabir edilen ayak tipinei sahip olan kadınların özellikle uzak durması gerekiyor.

 

 

 

Burun kısmının dar sivri, topuk kısmın ince ve uzun yapısından dolayı tercih edilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Burun kısmı dar olduğu için parmakları sıkıştırıp şişmesine sebep oluyor. İnce ve uzun yapısı ayağın destek almadan 15 cm’ i bulan yükseklikte kalmasına neden oluyor. Stiletto’ nun yapısı kadınların ayak ve parmaklarında bozukluklara, bileklerinde ağrılara, bacaklarda ise varise sebep oluyor.

Fakat kim ne derse desin kadınlar bunlara rağmen stiletto’ dan vazgeçecek gibi değil. Hiçbir kadın güzelliğinden taviz vermiyor.Kadınlar ayakkabı dolaplarını stiletto' nun farklı modelleri ile doldurmaya devam ediyor. bu demek oluyor ki stiletto son yılların en vazgeçilmez ayakkabısı.

 

 

NeOldu.com / Şeyma TOKUR