logo
post image 1

Sırlarla Dolu 51. Bölge Hakkında 11 İnanılmaz Bilgi

51. Bölge Hakkında Bilgiler

51. Bölge Amerika Birleşik Devletleri’nin, Nevada eyaletinde yer alan bir askeri üssüdür. Şu an ki resmi ismi Hava Kuvvetleri Uçuş Testi Merkezi’dir. Resmi isminin aksine göre Amerika da bulunan kamuoyu bu bölgeyi 51. Bölge olarak adlandırmaktadır. Bu içeriğimizde sizler için uzun yıllardır komplo teorilerinin başrolünde olan 51. Bölge hakkında bilgileri derleyeceğiz.

İşte esrarengiz sırlarla dolu 51. bölge hakkında daha önce duymadığınız bilgiler;

1. 51. Bölge Çöldedir

51. Bölge, çöl bir alanda bulunmaktadır. Bu bölge öyle ıssızdır ki o tarafa doğru gitmek istediğinizde size en yakın benzin istasyonu tam olarak 250 kilometre uzaklıkta kalacaktır. Aynı zamanda 51. Bölge Las Vegas’a 140 kilometre uzaklıktadır.

2. Uzun Yıllar Boyunca Saklandı

51. Bölge uzun yıllar boyunca Amerika tarafından saklanmıştır. Dünyamızın yörüngesinde yer alan uyduların 51. Bölge hakkında çektiği fotoğraflar anında siliniyordu. 1988 yılında ilk kez Rus uydusunun çektiği resimler ile basına gösterilen 51. Bölge’nin yüzeyinde sadece uçak ve karargahlar görünüyordu. Elbette bu sadece görünen kısmı, bunun bir de yer altında olan kısmının var olabileceği iddia ediliyor.

3. Uzaylılar Hakkında Araştırmalar Yapılmaktadır

51. Bölge ile ilgili çeşitli komplo teorileri bulunmaktadır. Bunlardan bazı ise şöyle. Birincisi Amerika’nın geliştirdiği savaş uçakları, ikincisi ise uzaylılar. Amerika’nın büyük bir özenle sakladığı bu bölgede sizce neler olup bitiyor?

4. Yapılan Deneyler Hiçbir Şekilde Gösterilmez

51. Bölge de Amerika, savaş teknolojileriyle ilgili çeşitli projeler yürütmektedir. Yürütülen bu deneyler hiçbir şekilde basına gösterilmemektedir.

5. Düşen UFO 51. Bölgede İncelenmiştir

Çıkan iddialara göre Amerika da bulunan Roswell kasabasına 1947 yılında bir UFO düştü. Bu UFO’yu Amerika 51. Bölgeye götürerek inceledi. Amerika’nın bu UFO sayesinde, ileri teknoloji silah üretimi konusunda önemli bilgiler edindiği söyleniyor.

6. Uzaylılar İle Toplantılar Yapılmaktadır

51. Bölge konusunda ortaya atılan bir diğer iddia ise, o bölgede uzaylılar ile toplantılar yapıldığı söylemleridir. Amerika’nın uzaylılar ile 51. Bölgede uzaylılarla toplantılar gerçekleştirdiğini iddia eden kişilerin sayıları her geçen gün daha da artmaktadır.

7. Birçok Filme Konu Olmayı Başarmıştır

51. Bölge, sahip olduğu esrarengiz özellikler ile çeşitli filmlere konu olmayı da başarmıştır. Bu filmler Independence Day, Lilo and Stitch, Dreamland, Paul, Alien 51 ve son olarak the Signal’dir.

8. Yerin Altında da Bölümleri Vardır

51. Bölge 76 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Bazı insanlar, 51. Bölgenin sadece bu kadar alanla yetinmediği, yerin altında da bazı bölmelerin olabileceğini iddia etmektedirler.

9. Bölgeye 50 KM Yaklaşılabilir

51. bölgeye en fazla 50 kilometre kadar yaklaşılabilmektedir. Eğer 50 kilometreden daha fazla yaklaşırsanız kimliği belirsiz araçlar tarafından takip edilmeye başlarsınız.

Bu makalemiz kadar gizemli bir içerik için "UFO Hakkında Hiç Bilinmeyen 20 İlginç Gerçek" içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

10. Rütbesiz Bekçiler Korumaktadır

51. Bölgeyi askeri personel niteliği taşıyan bekçiler korumaktadır. Bu bekçilerin rütbeleri yoktur. Beyaz ve plakasız arabalara sahip olan bu bekçilerin ateş etme yetkileri bulunmaktadır. Bu yüzden 51. Bölgeye yaklaşmadan önce bir kez daha düşünün deriz.

11. Havadan da Korunmaktadır

51. Bölge havadan ve karadan çok sıkı bir şekilde korunmaktadır. Sadece savaş uçaklarının yapıldığı iddia edilen bu bölge neden bu kadar çok korunuyor? Çok enteresan öyle değil mi?