logo
post image 1

En Tehlikeli 5 Kadın Mafya Lideri!

Kadın Mafya Liderleri

Mafya liderlerinden konu açılınca herkesin kafasında korkunç bakışlı, karizmatik ve sert adamlar beliriveriyor. Ancak sadece bu tehlikeli işi erkekler yapmıyor. Dünya’da hatırı sayılır birçok bayan mafya lideri var.

İşte, hunharca suç işleyen acımasız mafya teşkilatları ve onların kadın liderleri;

1. Claudiya Ochoa Felix

Sosyal medyanın fenomenlerinden biri haline gelen bu bayan yalnızca güzelliği ile değil aynı zamanda Meksika’daki ‘Los Antrax’ isimli ünlü mafya teşkilatının lideri olmasıyla ün yapmıştır. Bahsettiğimiz örgüt üstü kapatılan birçok cinayetin ve ağır suçların sorumlusu olarak gösteriliyor. Örgütün kadın lideri Claudia birçok koruması ve zekasıyla hala erişilmez bir güç.

2. Rafaella D’alterio

Napoliten mafyasında haç babalarıyla beraber haç anaları da bulunuyor. Rafaella D’alterio kocası Nikol Pianese'nin ölümünden sonra eski Camaro mafya grubuna liderlik etmeye başladı. Yaklaşık 3 yıl önce yakalanan Rafaella’nın evinde yapılan aramalarda 10 milyon dolardan fazla nakit para ele geçirilmişti. Grubun 30 yılda 4 bini aşkın suç işlediği tahmin ediliyor.

3. Judy Moran

İlk bakışta emekli bir bayanı anımsatan Judy Moran Avustralya’da ‘Moranov’ adlı bir grubun başkanıdır. Bu grup ‘Green Continent’in en tehlikeli uyuşturucu tacirlerinden biri olarak tanınır. Grubun adı yasadışı uyuşturucu satışı ile birlikte, bir takım ağır cinayetlerde de anılır. Mafya Lideri Cudy Moran ise 2009'da tutuklanarak 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

4. Maria Licciardi

Vaftiz anası Maria Licciardi başkanlığındaki mafya insan ticareti ve cinsel hizmetle adını dünyaya duyurdu. Grup Arnavut mafyasından ergenlik çağına erişmemiş kızları alıp bu İtalya'da yüksek ücret ile işe sokulmak vaatleriyle kandırılırdı. Cinsel yolla çalışmaya ikna olmayan kızlar ise grubun adamları tarafından vahşice kurşunlanırdı. Mariya Licciardi 2001 yılında yakalanarak hapse gönderilmiş ve halen cezasını çekmektedir.

5. Jemeker Thompson

Los Angeles'ta yaşayan Jemeker Thompson, kocasının öldürülmesiyle işini devralan bir mafya lideridir. Kendisi 27 yaşında mafya lideri olmuştur. Kaçakçılık, gasp, sahte para basma gibi suçları işleyen Jemeker Thompson, en tehlikeli kadın mafya liderlerindendir. Oğlunun mezuniyet törenine katılmak için gittiği okulda tutuklanmıştır. Hapiste aklı başına gelen Jemeker Thompson şimdilerde gençlere vaaz vermektedir.

Benzer İçerik Önerileri
Dünyanın En Çok Aranan SuçlularıEn Güzel Mafya Filmleri