logo
post image 1

Aşkta Mutlu Olmanın 8 Püf Noktası

Aşk, insana mutluluk vermesi gereken bir duygu değil midir? Neden aşık olan insanların çoğu mutsuz ve gözleri iki çeşme gibi hiç dinmiyor? O zaman aşk çoğu insana mutluluk getirmiyorsa neden güzel bir duygu olarak bahsedilir? Aslında aşk güzel ve yaşanılması gereken bir duygudur. İnsana mutluluk ve huzur verir. Ancak insanların yaptıkları hatalar ya da düşünce tarzları aşkı bir zindana koyup orada eziyet çektirmek gibi tavırlar insana mutsuzluk verir. Evet biz insanlar aşık olmaktan, aşkı yaşamaktan korkuyoruz. Ya sevmezse, aman aşık olduğum adam bu mu, ben kimim ki buna aşık oluyorum gibi cümlelerle aşkınızı ve kendinizi küçümsemeyin.

Aşta mutlu olmak istiyorsanız izlemeniz gereken yollar şunlardır;


1. Sabırlı Olun

Aşık olduğunuz kişinin karşısına hemen çıkıp aşkınızı ayaklar altına almayın. Aşk sabır işidir, zamanı geldiği de yavaş yavaş kendini göstermelidir. Zaman içinde her şey daha da olgunlaşacaktır. Sabırlı davranarak siz kazanacaksınız. Ha sevginizi belli edin ve bu şekilde bekleyin. Oda yoksa sevdiğinizi başkasına kaptırabilirsiniz.


2. Onu Kendiniz Gibi Sevmelisiniz

Kendinizde sevmediğiniz özellikleri bile seviyorsunuz ve bunları çoğu zaman görmüyorsunuz; kendinize kızmıyor, en ufak bir şeyde acı çekiyorsunuz değil mi? İşte sevdiğinizi de böyle sevmelisiniz, onu sevdiğiniz ve ona değer verdiğiniz için kendinizi aptal olarak görmemelisiniz. Onu canınızdan bir parça olarak görmeli ve çevredekilerin sevgilinize bakış açılarına takılmamalısınız. Sonuçta ona aşıksınız ve onu koşulsuz seviyorsunuzdur.


3. Güvenmeyi Öğrenin

Şüphe insanı yer bitirir. Güvensiz bir birlikteliğiniz varsa bu sizin mutlu olmanıza engeldir. Bunun için ilişkilerinizde güvenmeyi öğrenin. Bu sayede hem siz hem de karşınızdaki insan mutlu olacaktır. Kendinize artık eziyet yapmayı bırakın. İlişkinizde güven zedeleyen unsurlar söz konusu ise bunları karşılıklı çözerek ortadan kaldırmayı deneyin.


4. Kendiniz Olun

İnsan kendi olduğu zaman mutludur; bir başkası gibi davrandığı ya da davranılmaya zorlandığı zaman değil. İlişkinizin başında kendiniz olun ve onun sizi böyle sevmesini sağlayın. Başkası gibi davranırsanız, kendiniz gibi davranmaya başladığınız zaman partneriniz tarafından kabul edilemez ve sorunlar ile karşı karşıya kalırsınız. Her zaman kendiniz olun ve sizi siz olduğunuz şekilde seven insanlarla birlikte olun.


5. Ön Yargılarınızı Yıkın

Kendisine uygun bir eş bulmak herkesin hayalidir. Ancak kişilere dışarıdan bakarak onun sizin için uygun ya da size göre olmadığına karar veremezsiniz. Ön yargılarınızı bırakın ve insanları yakından tanımaya çalışın. Böylelikle ancak gerçek aşkı bulabilirsiniz.


6. Hareketlere Anlam Yüklemeyin

Sevdiğiniz insanın üzerine gidip onun her hareketinden anlam yüklemeye çalışmayın. Bu sizi ve onu mutsuz eder. Zamanınızı böyle detaylara odaklayarak geçirmeyin, mutluluğu arayın çünkü mutluluk yanı başınızda. Eğer gerçek anlamda mutluluğu yakalamışsanız bir şeyleri kurcalamaktan vazgeçmiş sadece mutluluk eksenli düşünmeye başlamışsınızdır. Mutlu olmak istiyorsanız sadece mutluluğu amaç edinin.


7. Zihninizi Okumasını Beklemeyin

Eşinizin morali bozuk olduğunda veya üzücü bir durum yaşadıklarında, partnerlerinin bu durumları kendiliğinden anlamalarını beklemek yerine, paylaşmayı ve açık iletişim kurmayı tercih etmelidir. Çünkü partneriniz sizin zihninizi okuyamaz.


8. Eleştirmeyin ve Suçlamayın

Sıcağı sıcağına konuşmak bazı konularda işe yarasa da, tansiyonun yükseldiği ve çiftin ruh halinin uyuşmadığı durumlarda çoğunlukla hüsranla sonuçlanıyor. Çiftlerin böyle bir tavır alması, ilişkinin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına neden oluyor. Bu nedenle, partnerinizle konuşurken suçlayıcı ve eleştirel olmamanız gerekir. 

Önerilen İçerik; Sabahları Güzel Uyanmanın Yolları

Neoldu.com