logo
post image 1

Kadınlar Güzel Gözükmek İçin Hayatlarından Ne Kadar Zaman Harcıyor?

Bakımlı olmayı önemsemek, güzel görünmek ve bu uğurda yapılan harcamaların kadınlar için vazgeçilmesi mümkün olmayan bir ihtiyaç haline geldiği görülmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların erkekler için değil, hemcinsleri için süslendikleri ortaya çıktı. Kadınlar birbirleri arasındaki bu gizli rekabet sonucunda güzellik adına yapılan hiçbir harcamadan ve zamandan kaçınmıyor.

KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSEDİYORLAR

Kadınların büyük bir kısmı ise yeni sevgililerine makyajsız görünmek istemiyorlar. Bu kaçış 6 aya kadar sürebiliyor. Kadınların gerekçeleri ise daha iyi göründüklerini düşünmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri ve beğenilmeme endişesi taşımamaları olarak sıralanıyor.

Kadınların %30'u markete, spora ve plaja bile makyaj yapmadan gitmek istemediklerini belirtiyor. %50'lik bir kesim ise her zaman makyajlı ve bakımlı görünmenin iş hayatında kendilerine avantaj sağladığını söylüyor.

YILIN 627 SAATİ GÜZELLİK İÇİN 

2 bin kişinin katıldığı anketin sonucuna göre; kadınlar yılın 627 saat 28 dakikasını kişisel bakıma ve güzel görünmek için harcadıkları belirtildi. 26 güne denk gelen bu zaman diliminde kadınların makyaj yaptığı, saçını boyattığı, manikür yaptırdığı, saunaya girdiği ve tartıldığı belirtildi.

HAFTADA 12 SAAT 4 DAKİKA 

Araştırma sonucuna göre kadınların 1 haftada güzelleşmeye ayırdıkları zaman ise 12 saat 4 dakika olarak belirlendi.

Kadınlar bu zaman diliminde kıyafet seçimi ve cilt bakımı için 50'şer dakika ayırdıkları,elektriklenen saçlarına bakım yapmak için ise haftada 57 dakika ayırdıkları belirtildi.

KADINLAR FİZİKLERİNDEN MEMNUN DEĞİL

Gerek bölgesel kilolardan gerekse genel fizik özelliklerinden memnun olmayan kadınlar günümüzde diyet yapmanın yanı sıra zamanlarının büyük çoğunluğunu spor salonlarında harcıyor. Yapılan ankette ise 10 kadından 9'u fiziğinden memnun olmadığını ifade etti.