logo
post image 1

Kadınlar Neden İhanet Ediyor? Psikologlar Açıkladı...

Önceleri aldatmak neredeyse erkeklere özgü bir eğilim olarak algılanıyordu. Ancak günümüzde eşini aldatmak kadınlarda da sıkça ortaya çıkan bir durum olarak göze çarpmaya başladı. Peki, kadınlar neden eşlerini aldatıyor?

Kolorado Üniversitesi psikologları kadınların eşlerini sebepsiz yere aldatmadığını ileri sürdü. Yani kadınların ihanet etmesinin altında yatan neden eşlerinin hatalarıdır. İşte, kadın ihanetinin temelinde yatan sebepler:

1. ABD’li psikologlar kadın ihanetinin altında birçok nedenin yer aldığını belirterek birinci sebebi intikam duygusu olarak açıklıyorlar. Eşi tarafından hor görülen, önemsenmeyen kadınlar ihanet ederek intikam alma yoluna gitmektedirler.


 

2. Bazı kadınlar ise çok genç yaşlarda evlilik yaptıkları için farklı cinsel maceralar aradığı için bu yola başvuruyor. Bu yüzden genç yaşlarda evlenen kadınlar daha fazla aldatıyor.


 

3. Bazı kadınlar ise yaşadıkları hayatı sıkıcı buldukları için başka erkeklere yöneliyor. Bu daha fazla maddi sorunu olmayan kadınlarda ortaya çıkıyor.


4. Ayrıca duygusal kadınlar da ihanet etmeye yakındırlar çünkü bu tarz kadınların çoğu hayallerindeki erkeklerle evlilik kuramadıklarında bir yerden sonra ‘beyaz atlı prens’ arayışına devam ederler.


5. Eşinden şiddet gören kadınlar ihanete daha fazla yatkındır çünkü kendisine saygısı olmayan ve canını yakan biriyle mutlu bir cinsel yaşam sürmeleri imkansızdır. Bu durumda kadınlar nazik, ilgili ve sevecen erkek arayışına başlar.


6. Kadınları ihanete sürükleyen önemli bir faktör de aşktır. Eğer evli bir kadın eşinden başkasına sevgi hissi duymaya başlarsa er ya da geç ihanet gerçekleşebilir.


7. Kadın ihanetinde cinsellik de önemli bir etkiye sahiptir. Zaten ihanet cinsel temasla gerçekleşiyor. Eşi iktidarsızlık sorunu yaşayan kadınlar farklı erkeklere yöneliyorlar.