logo
post image 1

Doğal Makyajın Sırları

Doğallıktan yanaysanız ama makyajdan da vazgeçemiyorsanız, makyajla da doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Nemli Sünger Kullanın

Makyajın yüzüne iyice dağılmasını istiyorsan bunun için bir sürü fırçaya, süngere yada makyaj malzemesine ihtiyacın yok. Tek bir süngerle harikalar yaratabilirsiniz. Fondöteninizi, gözaltı kapatıcınızı yada bb kreminizi bu süngere sürüp yüzünüze güzelce yedirebilirsiniz. Eşit bir dağılım ve doğallık elde edebilirsiniz. Hemde tek bir süngerle bunu başarabilirsiniz.

 - Krem ve Sıvı Makyaj Ürünlerini Tercih Edin

Doğal makyaj istiyorsan uygulamadan önce doğru makyaj ürününü de seçmek son derece önemli. Pudra tipindeki makyaj ürünleri doğal makyaj için doğru bir tercih olmayacaktır. Çok fazla yüzünüzün mat görünmesini sağlarlar bu da doğallık için doğru görünüm olmaz. Doğal bir görünüm elde etmek için asla kuru ve mat ürünleri tercih etmeyin. Her zaman sıvı ve cildinizi nemlendirecek ürünleri tercih edin.

- Çift Görevi Olan Ürün Kullanın

Tek bir ürünü hem dudaklara hem de yanaklara uygulamak doğal makyaj için olması gerekendir.  Çift kullanımlı ürün, tek renkle yanaklarına ve dudaklarına çok hoş bir renk verir. Ve cildinin doğal görünmesini, makyaj yok gibi görünmesini sağlar.