logo
post image 1

Hayatı Kolaylaştıran Küçük Mutfak Eşyaları

Mutfaklar evlerimizde içinde aktif olarak en çok vakit geçirdiğimiz, en hareketli ve dinamik yaşam alanlarımızın başında geliyor. Mutfak alanı doğası itibari ile içinde sürekli bir hareketin oluştuğu alanlardır. İşte bu yazımızda da özellikle mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı seven okurlarımız için ilham alabileceğiniz ve kendi mutfağınıza da kolaylıkla uygulayabileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıracak mutfak aletlerini derledik. 


1. Kullandığımız yağı süzerken ya da hazırladığımız sosları servis ederken ne kadar zorlanırız değil mi? Tavanın kenarında yer alan aparat bunun için kullanışlı bir çözüm. 


2. Tek elinizi kullanarak rahatça çıkarabileceğiniz buz küpleriyle içeceğinizin tadını çıkarabilirsiniz.


3. Dışarda yediğiniz fondüyü bu kupalar sayesinde artık evinizde rahatça kendinizde hazırlayabilirsiniz.


4. Bu kupa sayesinde artık poşet çay içmek daha kolay, kupa özel tasarımı sayesinde hiç poşet çaya elinizi dokunmadan süzmenizi sağlıyor.


5. Makarna yaptığınızda tencerenin yanında mutlaka bir kevgire ihtiyaç duyarsınız fakat bu tencere sayesinde hem makarna pişirme işini hem de süzme işini aynı tencere ile yapabiliyorsunuz.


6. Kahvaltıda yumurta pişirdiğinizde farklı bir sunum yapmak isteyenlere göre olan yumurtayı kare biçiminde şekillendiren alet. 


7. Masada etleriniz servis ederken size yardımcı olacak kullanışlı bir aparat. Etlerinizi pençe yardımıyla kavrayıp daha kolay kesmenize yardımcı oluyor. 


8. Hamur işleri yaptığınızda özellikle bazı kuruyemişleri ufalamanız gerekebilir. Bu alet kendi gücünüzü kullanarak kuruyemişleri ufalamanızda en büyük yardımcınız olacak. 


9. Yeşillikleri doğramanız artık çok kolay, çok uçlu mutfak makası ile çok fazla uğraşmadan yeşillikleriniz kolaylıkla doğrayabilirsiniz. 


10. Bütün elmayı zedelemeden içini çıkarmak için sadece ufak bir aparata ihtiyacınız var. Elmanın içini çıkartıktan sonra süslemesi size kalmış.


11. Patetesleri tek tek doğramak sizi bunaltıyorsa, bütün olarak koyun makine sizin için doğrasın. 


12. Makarna yaptığınızda fazla geldiği için hep israf oluyorsa artık bunun da bir kolayı var. Özellikle spagetti yaptığınızda kaç kişi için ne kadar makarna koyacağınızı hesaplayan bir alet.


13. Kuruyemiş yerken iki tabak kullanmak istemiyorsanız ya da çöpleri ve yemişleri bir arada karıştırıyorsanız, bu kase tam size göre. Yediğiniz yemişlerin çöplerini kasenin alt haznesinde biriktiriyorsunuz. 


14. Mantarları ayıklamak ve kesmek her zaman zahmetli olmuştur fakat altında bıçağın yer aldığı aparat mantar kesmek için size büyük kolaylık sağlarken, kestiğiniz mantarların da bir arada bulunması için bir haznede topluyor. 

Önerilen İçerik: Yemek Yapmanın Kabus Olmadığını Gösteren 9 İpucu!

NeOldu.com