logo
post image 1

Kaş Dövmesi Zararlı Mı?

Son zamanların trendi olan  kalın kaş modası, kaş farları ve kaş kalemlerindeki satışı arttırmakla birlikte kaş dövmelerine olan talebi de arttırdı. Yüzün çerçevesi olarak kabul edilen kaşlar, bakışlarınızı ve yüz hatlarınızı büyük oranda etkilemektedir. Yüzünüze uygun kaş şeklini bulmak ve aynı zamanda doğallıktan çok uzaklaşmamak başlıca koşullardandır.

Çeşitli yöntem ve tekniklerle kaşlar kalınlaştırılarak doğal bir görünüm elde ediliyor. Kimi zaman doğallığın aksine oldukça yapay duran teknikler de kullanılmıyor değil. Kaş farı ve kaş kalemi ile dolgunlaştırılan ve kalınlaştırılan kaşlar daha doğal bir görünüm sağlıyor. Geri dönüşü kolay olan bu teknik ile dilediğiniz kalınlıkta ve şekilde kaşlarınızı boyayabiliyorsunuz.


KAŞLARA ZARAR VERİYOR

Kaş dövmesi ve kıl tekniğini, profesyonel ve tecrübeli biri yapmadığı takdirde olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Oldukça yapay duran uygulama sonrasında geri dönüş pek kolay olmuyor. Uygulanan şeklin yanı sıra kullanılan boyanın kaşlarınıza zarar verdiği belirtiliyor.

Kaş dövmesinin başlıca sorunlarından biri; ilk zamanlarda oldukça koyu bir renkte olması ve yapay durmasıdır. İlk başlarda koyu bir renkte olan dövme zamanla ten renginize uygun bir renk alsa da ilerleyen zamanlarda renginde solma görülüyor. Dövmenin içindeki renk verici madde kaşlarınıza zarar verebilir. Kaş dövmesi yaptırmaya karar verdiğiniz taktirde öncelikle güvenilir ve uzman bir klinikte uygulamayı yaptırmalısınız.

Kaş dövmesi veya kıl tekniği ile yapılan uygulamalarda kullanılan boya zor çıkan ve silinen bir boyadır. Uygulama esnasında yapılan bir yanlış sonrasında silme işlemi oldukça zor olur. Bu nedenle uygulamayı yapan kişinin güvenilir ve uzman olması oldukça önemlidir.


KAŞ DÖVMESİ & RENK SOLMASI

Kaş dövmesinin yani diğer bir adıyla kaş kontürünün ömrü 3 ile 6 yıl arasındadır. İlk başta oldukça koyu bir renk olan kaş dövmesi bir kaç gün içinde olması gereken renge dönüşür fakat ilerleyen zamanlarda renginde solma ve bozulmalar görülür. Uygulanan kaş kontüründen memnunsanız zamanla meydana gelen renk değişikliği için belirli periyotlarda yenilenmesi gerekmektedir.

Kaş dövmesinin silinme işlemi için aynı bölgeye ilaç enjekte edilir ve kalıcı boyanın silinmesi sağlanır. Kullanılan kallıcı boya ilaç enjekte edilerek deriden dışarı atılır. Dövmenin silindiği bölge 1 hafta sonra zar şeklinde kabuk atar ve böylece dövme silinir.

Kaş, kontürü, kaş dövmesi ve kıl tekniği olarak adlandırılan uygulama 500-1000 TL arasındadır.