logo
post image 1

Kırışıklıklar İçin Doğal Öneriler

Zamanla üzüntüye veya sevince bağlı olarak yüzümüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Bunu geciktirmek için yaşlılık karşıtı doğal formüllerin yanı sıra, yüz egzersizleri de etkili olmaktadır. İşte kırışıklıklara karşı öneriler.

Yüz Yogası

Yüzünüzün genç, diri ve kırışıksız kalması için en etkili yollardan biri yüz yogası uygulamasıdır. Yüz yogası cildinizin elastikiyetini kaybetmiş kaslarını çalıştırmaktadır. Bu sayede yüz şeklini, kırışıklıkları ve sarkmaları toparlar. Özellikle yanak ve gıdı sarkması için de bu yöntemi düzenli olarak her gün uygulayabilirsiniz.


Kırışıklık Karşıtı Diyet

Kırışıklarla savaşırken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de düzenli ve sağlıklı beslenme olacaktır. Özellikle bol meyve tüketimi, antioksidan ve E vitamini açısından zengin besinler tüketmek kırışıklıklara karşı mutlaka tüketilmelidir.


Kırışıklık Karşıtı Doğal Krem

Lüks kremlere onlarca para vermek yerine, evde hazırlayabileceğiniz doğal kremler de kırışıklıklar için etkili olmaktadır. 1 doz sade nemlendirici, birkaç damla esansyel yağ, bir yudum sakinleştirici ve antiviral etkili çam yağını karıştırın. Bu karışımı yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayın. Bu karışımı her gün sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.


Yaşlılık Lekeleri İçin Doğal Yöntemler

Zamanla yüzde oluşan kahverengi yaşlılık lekelerine karşı da doğal karışımlar uygulayabilirsiniz. Bunun için özellikle melanin üretimini arttırmaya çalışmak gerekmektedir. Bu yüzden petitgrain yağı, zambak yağı ve buğday tohumu yağı önerilmektedir. 1 kahve kaşığı zambak yağı, 1 kahve kaşığı buğday tohumu ve 10 damla petitgrain yağını karıştırın. Sorunlu bölgelere sabah ve akşam geçene kadar uygulayabilirsiniz.