logo
post image 1

Alnınızdaki Kırışıkları Doğal Yöntemlerle Giderin

Günümüzde kadınların en fazla dert yandığı problmelerin başında yüzdeki kırışıklıklar gelmektedir. Yüzde meydana gelen kırışıklıklar en fazla alın bölgesinde kendisini göstermektedir. Üstelik kırışıklıklar sadece 40'lı yaşlarda değil daha genç yaşlardaki bayanlarda da ortaya çıkabilmektedir. Alın bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların nedenleri; mimikler, yüz biçimi, genetik faktörler ve yanlış yüz bakımıdır. 

Alın Kırışıklıkları Yaşlı Gösteriyor

Alın bölgesindeki kırışıklıklar kadınları olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Hatta bu kırışıklıklar sizi bitkin ve yorgun da lanse ettirir. Kırışıklıklardan kurtulmak için botoks ve başka cerrahi operasyonlar yapılsa da doğal yöntemlerle de etkili sonuçlar almanız mümkündür. Hatta evinizde bulunan malzemelerle hazırlayacağınız maskeyle alnınızdaki kırışıklıklarla mücadele edebilirsiniz. Alın Kırışıklıkları İçin Maskeler
 

  • 1 yumurta akını iyice karıştırın ve 1 çay kaşığı kadar tuz ve birkaç damla limon suyu ilave ederek iyica harmanlayın. Alın bölgenizi iyice temizledikten sonra hazırladığınız karışımı bu bölgeye uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin ve temizleyin. Haftada 2-3 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.  

  • Alnınızı skrapla temizledikten sonra badem yağı sürün. Ardından aldığınız kozmetik mumu kaynar suyun buharıyla eritin. Daha sonra eriyen kozmetik mumu alnınızın boyutunda bir kumaş parçasına yayarak alnınıza koyun. Kumaş biraz sertleştikten sonra uygulamayı bitirebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 defa uygulamayı unutmayın.